Jestliže se něco stává, je to to, že člověk zažije kulturní šok. Kdy se něco takového může přihodit? Tak například tehdy, pokud si člověk představuje, jak úžasné město nebo úžasné představení jej čeká a na konec zjistí, že realita je úplně někde jinde. V případě měst je to kolikrát tím, že na sociálních sítích vídáváme nádherné fotografie určitých míst a máme představu, že to na daném místě skutečně vypadá jako na fotografii a jakmile na dané místo člověk zavítá, může být v šoku, protože zjistí, že to rozhodně nevypadá jako na fotografii ale daleko hůře.
Může se stát, že i když na fotografii bylo vidět, jak je dané místo krásně čisté a uklizené, je realita úplně někde jinde. Může to dopadnout tak, že daný člověk skutečně zažije kulturní šok, protože nejenže neuvidí dané místo tak, jako na fotografii, ale také uvidí neuklizené prostory, které mohou být někdy v takovém stavu, že si člověk myslí, že se mu to snad jen zdá. V případě filmů nebo divadel to nebývá až takové, protože ve výsledku je člověk jen zklamaný, že daný film nebo představení neodpovídá tomu, co slyšel.
Pro člověka je daleko horší to, co vidí než to, co slyší, což znamená, že daleko horší bude pro daného člověka něco, co uvidí a poté zjistí, že realita je zcela někde jinde. Lidé by se měli naučit, že by neměli věřit tomu, co vidí nebo co slyší, a to zejména na sociálních sítích, protože jsou na konec kolikrát tak zklamaní, že nemají chuť někam jet. Bylo by dobré uvědomit si, že fotografie na sociálních sítích jsou kolikrát velmi upravené a to natolik, že si člověk může v hlavě vytvořit falešnou představu. Nejednou se stalo, že člověk musel opustit zemi, do které se rozhodl jet, protože zažil neskutečný šok. Je opravdu dobré nevěřit všemu, protože mnohé z věcí nejsou realitou a realita je kolikrát velmi krutá. Je dobré brát věci s rozumem.